0
SHARE

Getty Images

Fudbaleri Selte i Atletiko Madirda plasirali su se u polufinale Kupa Kralja.

Real Madrid nije uspeo da nadoknadi poraz od 2:1 u prvom meču odigravši 2:2 u Vigu, a istim rezultatom završio se meč Eibara i Atletiko Madrida, pa su „Jorgandžije“ prošle dalje zahvaljujući ubedljivom trijumfu u prvom meču 3:0.

U ostalim mečevima Barselona ima 1:0 u prvom susretu sa Real Sosijedadom, a Alaves će posle 2:0 sa Alkorkonom pokušati da prođe dalje.

Selta je povela autogolom Danila u 44. minutu, da bi Ronaldo u 62. poravnao rezultat. Još jednom je ekipa iz Viga stigla do prednosti, ovoga puta je precizan bio Vas, a konačan rezultat postavio je Lukas u 90. minutu. Ekipa Zinedina Zidana treću godinu zaredom neće imati priliku da se bori za Kup kralja.

Atletiko je prvi poveo protiv Eibara preko Himenesa u 49. minutu. Enrih je izjednačio u 73, a preokret svojoj ekipi doneo je Leon. Ipak, konačan rezultat postavlja Hunafran u 85. minutu.